17.10.2019
UĞUR DÜNDAR'A "VEFA" ÖDÜLÜ

Vefa Lisesi 3. Bahar Festivali kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen “Kemal Sunal Kültür-Sanat Ödülleri”, birçok tanınmış simanın katılımıyla sahiplerini buldu. Festival’de “En İyi Televizyon Programcısı Ödülü” Uğur Dündar’a verildi.
Mehmet Akif Ersoy, Yahya Kemal Beyatlı ve Hasan Ali Yücel gibi birçok ünlü ismin yetiştiği Vefa Lisesi’nin 3. Bahar Festivali’nde tanınmış simalar bir araya geldi. Vefa Lisesi’nden mezun olan Türk sinemasının unutulmaz sanatçısı Kemal Sunal anısına düzenlenen “Kemal Sunal Kültür-Sanat Ödülleri”, lisenin öğrencileri arasında düzenlenen bir anketle belirlendi.
Ödül törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali Yardımcısı Ali Sözen, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er ve Kaymakam Sabit Kaya’nın yanı sıra, okuldan mezun olan Nejat Uygur, Müjdat Gezen, Uğur Dündar, Şener Şen gibi sanatçılar ve Yönetmen Abdullah Oğuz katıldı.
Vefa Lisesi mezunu olan Sanatçı Kemal Sunal’ın Eşi Gül Sunal ve Oğlu Ali Sunal ile Gazeteci Ali Kırca’nın da yer aldığı törende, bu yıl ilk kez verilen “Kemal Sunal Kültür-Sanat Ödülleri” sahiplerini buldu. 18 dalda ödülün verildiği programda, Gül Sunal’a onur, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da teşekkür ödülü takdim edilirken, Müjdat Gezen ve Nejat Ekrem Basmacı’ya da eğitime katkılarından dolayı ödül verildi.

Uğur Dündar’dan Başkan Topbaş’a teşekkür…

Vefa Lisesi’nden mezun olan öğrenciler adına konuşan Gazeteci Uğur Dündar da ‘Vefalı’ olarak hayatının en güzel günlerinden birini yaşadığını söyledi. “Çünkü tanıdığım en değerli vefalılardan sevgili arkadaşım Kemal Sunal’ın adına düzenlenen bir ödül töreninin konukları arasındayım” diyen Uğur Dündar, “Çok sevdiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız da aramızda. Zannediyorum okullara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak okullara sağladığı imkanlar çerçevesinde vefa duygularına sahip bir başkan olarak bizim okulumuzun sorunlarını da çözecek. Bunun için kendisine içtenlikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Kemal Sunal Kültür-Sanat Ödülleri”ni şu isimler almaya hak kazandı;

Eğitime katkı: Müjdat Gezen ve Nejat Ekrem Basmacı En İyi Film Yapımcısı: Abdullah Oğuz En İyi Televizyon Programcısı: Uğur Dündar En İyi Haber Spikeri: Ali Kırca En İyi Tiyatrocu: Nejat Uygur En İyi Film Yönetmeni: Çağan Irmak En İyi Sinema Oyuncusu (Bayan): Binnur Kaya En İyi Sinema Oyuncusu (Erkek): Şener Şen En İyi Yazar: Turgut Özakman

En İyi Genç Erkek Tiyatrocu: Serhan Arslan En İyi Komedyen: Şahan Gökbakar En İyi Televizyon Dizisi: Avrupa Yakası En İyi Rock Müzik Grubu: Duman En İyi Çıkış Yapan Müzik Grubu: Manga En İyi Pop Müzik Sanatçısı: Sertab Erener En İyi Halk Müzik Sanatçısı: Fatih Kısaparmak En İyi Özgün Müzik Sanatçısı: Mercan Dede En İyi Bayan Tiyatrocu: Mehtap Bayri En İyi Magazin Programı: Genç Magazin