26.02.2020
UĞUR DÜNDAR'DAN ERGUN BABAHAN'A CEVAP
Yeni Sayfa 1

KAVGA BÜYÜYOR! UĞUR DÜNDAR’DAN ERGUN BABAHAN’A SERT CEVAP VE SORU: “MADEM Kİ GENÇ KIZLARI DÜŞÜNÜYORSUN, STAJER VE MUHABİR TACİZCİSİ GAZETE YÖNETİCİLERİNİN PEŞİNE DÜŞ”

Uğur Dündar ve Ergun Babahan arasındaki ‘kavga’ büyüyor. Uğur Dündar, Babahan’a sert yüklendi. Dündar, Babahan için ‘cahil, kıskanç’ derken anlamlı ve sert bir görev de yükledi: “. Madem ki genç kızların özel hayatlarını korumaya bu kadar özen gösteriyorsun. O halde neden medyada genç stajyer ya da muhabir kızları taciz eden, onlara ahlaksız tekliflerde bulunan gazete yöneticileri ve genel yayın yönetmenleri olduğu iddiasının peşine düşmüyorsun?”
 
İşte Uğur Dündar’ın SÜPERPOLİGON’a gönderdiği cevap:
 
KISKANÇLIK ERGUN BABAHAN”I KOMİK DURUMA DÜŞÜRÜYOR…
 
Adam kıskanç, adam cahil, hem de zır cahil!
Hazırlık soruşturması süren ve henüz iddianamesi  tamamlanmamış bir dava konusunda yargıyı etkileyecek yayın yapmanın hapis cezası gerektiren suç olduğunu bilmiyor!

Ama kıskançlık krizlerinin dürtüsüyle saçmalamadan edemiyor:
“Tuğba Özay”a tutuklanmasını gerektiren olayla ilgili bir soru sormayıp onu akladın!Ismarlama haber yaptın!” diyor!
Koskoca gazetenin büyük (!)Genel Yayın Yönetmeni yasalara gösterdiğim saygı nedeniyle beni eleştiriyor.

Atlanmış bir haberin acısını, bu şekilde çıkarmaya çalışıyor!
Üstelik bunları TMSF nin yani kamunun malı olan, tüyü bitmemiş yetimin hakkı bulunan gazetedeki yetkisini ve köşesini babasının malı gibi kullanarak yapıyor.

Benim köşem yok, genel yayın yönetmeni de değilim!
Cevabını vermek için arıyorum telefonlarıma çıkmıyor, canlı yayına davet ediyorum kaçıyor!..

Paraşütle o koltuğa oturmuş, sırtını Ankara”nın yüksek rakımlı tepelerine dayamış, yazıları giderek komedi metni etkisi yapan büyük (!) genel yönetmen, sorularıma hiç cevap vermeden aklı sıra yaptıklarımı küçümseyip saldırıyor…Hakaretler ve iftiralar yağdırıyor!
 
Örneğin  “Üniversiteli kızların özel fotoğraflarını niçin afişe ettin!” diye soruyor!
 
Özel fotoğraf dediği, üniversite amfisinde esrar alemi yapanların duman içindeki görüntüsü! Arkadaş “Sana ne, bırak yapsınlar, bırak gençler esrarlarını rahat rahat içsinler!” demeye getiriyor!
Diğer yazdıklarında da bunun gibi palavralar sıkıyor, komiklikte sınır tanımıyor!
 
Ben de kendisine şunu öneriyorum. Madem ki genç kızların özel hayatlarını korumaya bu kadar özen gösteriyorsun. O halde neden medyada genç stajyer ya da muhabir kızları taciz eden, onlara ahlaksız tekliflerde bulunan gazete yöneticileri ve genel yayın yönetmenleri olduğu iddiasının peşine düşmüyorsun?
Evet neden düşmüyorsun?

Haydi başka kapıya!