27.02.2020
11 ŞUBAT PAZARTESİ...
Yeni Sayfa 1

11 ŞUBAT PAZARTESİ AKŞAMI YAYINLANACAK ARENA PROGRAMININ İÇERİĞİDİR..

 

“İLACIN SATIŞINI SAĞLAMAK İÇİN HEKİMLERE DEĞİŞİK ZAMANLARDA HEDİYELER DAĞITIRDIK!.. KONGRELERE  GÖNDERİR, YOL ÜCRETLERİNİ BİZ KARŞILARDIK!.. ÖRNEĞİN, DR….”YE BİR SAAT HEDİYE ETTİK, ONDAN SONRA BELGELERE DAHA KOLAY İMZA ATTIĞINI GÖRDÜK!..”

 

BU ÇARPICI İTİRAF, BİR TIBBİ MALZEME FİRMASI ÇALIŞANINA AİT…ARENA BU HAFTA, ÜLKEMİZE İTHAL EDİLEN BİR TIBBİ MALZEMEYLE YAPILAN MÜTHİŞ BİR VURGUNU GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜFETTİŞLERİNİN SORUŞTURMA RAPORUNDA BU ÜRÜNÜ PİYASAYA SÜREN DÖRT ŞİRKET, İNANILMAZ TEZGAHLAR KURARAK DEVLETİ ZARARA UĞRATMAKLA SUÇLANIYOR. MÜFETTİŞLER, VURGUN SIRASINDA TIBBİ MALZEMENİN YAZILDIĞI RAPOR VE  REÇETELERİN GENELLİKLE BU ŞİRKETLERİN ELAMANLARINCA DÜZENLENDİĞİNİ, SONRA DA HEKİMLERE İMZALATILDIĞINI, VEYA SAHTE HEKİM KAŞE VE İMZALARININ KULLANILDIĞINI BELİRLEMİŞLER. MÜFETTİŞLERE GÖRE ŞÜPHELİLER, YOLSUZLUK SIRASINDA SAHTE İTHALAT BELGELERİ DE KULLANMIŞLAR.

VURGUNU YAPAN TIBBİ MALZEME FİRMASINDA ÇALIŞAN BİR KİŞİ,  MÜFETTİŞLERE ŞU ÇARPICI  İFADEYİ VERMİŞ: “…. HASTANESİNDE EPİKRİZ, SAĞLIK KURURLU RAPORU VE  VE REÇETELERİ KENDİ EL YAZIMLA YAZARAK, HASTANIN DOKTORUNA VE DİĞER İKİ DOKTORA İMZALATTIRIYORDUM.  EPİKRİZLER GENELLİKLE (…..) TIBBİ MALZEME FİRMASINDA  FİRMA SAHİBİ (….) VEYA KARDEŞİ (……) TARAFINDAN  BİLGİSAYARDA YAZILIP BANA VERİLİYORDU. BEN DE BUNU HEKİMLERE İMZALATTIRIYORDUM.  İLACIN BOLCA SATILMASINI SAĞLAMAK İÇİN HEKİMLERE DEĞİŞİK ZAMANLARDA HEDİYELER DAĞITIRDIK. KONGRELERE DOKTORLARI GÖNDERİR, YOL ÜCRETLERİNİ BİZ KARŞILARDIK. ÖRNEĞİN, DR….”YE BİR SAAT HEDİYE ETTİK, ONDAN SONRA BELGELERE DAHA KOLAY İMZA ATTIĞINI GÖRDÜK.”

 

TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ (TESUD) GENEL BAŞKANI EMEKLİ TÜMGENELERAL RIZA KÜÇÜKOĞLU”NDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ”YE CEVAP…

 

HATIRLANACAĞI GİBİ, EMEKLİ ASKER KÖKENLİ DERNEKLERİ TEMSİLCİLERİ GEÇEN SALI GÜNÜ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ”NİN ANKARA”DAKİ GENEL MERKEZİNİNİN ÖNÜNE “DERİN DÜŞ KIRIKLIĞI İÇİNDEYİZ” YAZILI SİYAH ÇELENK BIRAKMAK İSTERKEN, MHP” LİLERİN SERT TEPKİSİYLE KARŞILAŞMIŞLARDI..

MHP” YE ADALET VE KALKINMA PARTİSİNCE BAŞLATILAN TÜRBAN SERBESTİSİ GİRİŞİMİNE DESTEK OLMASI NEDENİYLE TEPKİ GÖSTERDİKLERİNİ SÖYLEYEN DERNEK TEMSİLCİLERİ, POLİS KORUMASINDA OLAY YERİNDEN  UZAKLAŞTIRILMIŞLARDI.

AYNI GÜN MECLİS GRUBUNDA KONUŞAN DEVLET BAHÇELİ BAZI ÇEVRELERE ŞU SERT MESAJI GÖNDERMİŞTİ:

"Türk milliyetçileri, aziz Cumhuriyetimizin büyük tehditlere maruz kaldığı karanlık yıllarda gözlerini kırpmadan mücadele ederken ve bu mücadelenin akabinde en ağır haksızlıklara uğrarken, bugün Milliyetçi Hareket'ten devlet adına tavır bekleyenlerin o günlerde hangi görevlerde bulundukları ve milliyetçi gençlere hangi gözle baktıkları bizce çok iyi bilinmektedir”

ARENA”YA KONUK OLAN TESUD GENEL BAŞKANI EMEKLİ TÜMGENERAL RIZA KÜÇÜKOĞLU HEM MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ”YE CEVAP VERECEK VE HEM DE USTA GAZETECİ UĞUR DÜNDAR”IN GÜNDEMLE İLGİLİ SORULARINI YANITLAYACAK….

 

USTA GAZETECİ UĞUR DÜNDAR ÖNDERLİĞİNDEKİ ARENA

11 ŞUBAT PAZARTESİ AKŞAMI SAAT 22.00 DE CNN TÜRK”TE, AYNI GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE İSE KANAL-D”DE EKRANA GELİYOR….