15.11.2019

LÜTFEN DİKKAT!.. LÜTFEN DİKKAT!..

26 EKİM PAZARTESİ AKŞAMI YAYINLANACAK “ARENA”NIN İÇERİĞİDİR…

‘ARENA’, DOMUZ GRİBİ DOSYASINI AÇIYOR! DALINDA UZMAN KONUKLAR, DOMUZ GRİBİ AŞISI HAKKINDA ZİHİNLERE TAKILAN TÜM SORULARI ‘ARENA’DA YANITLIYOR…

TIP DİLİNDEKİ ADI H1N1 VİRÜSÜ OLAN, ANCAK HALK ARASINDAKİ BİLİNEN ADIYLA DOMUZ GRİBİ VAKALARI TÜRKİYE’DE DE GÖRÜLMEYE BAŞLADI. TÜM DÜNYADA BİR NUMARALI SALGIN HASTALIK OLARAK KABUL EDİLEN, ‘‘DOMUZ GRİBİYLE’’ BİRLİKTE, HASTALIĞA KARŞI ÜRETİLEN AŞILAR DA, ÜLKEMİZE GELDİ. ANCAK AŞILAMA SÜRECİNİN BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE, UZMANLARDAN DA FARKLI GÖRÜŞLER ORTAYA ATILDI… HASTALIĞIN ÖNLENMESİNDE AŞININ GARANTİSİ VAR MI? ÇOCUKLARIMIZI DOMUZ GRİBİNDEN NASIL KORUYACAĞIZ? DOMUZ GRİBİ AŞISINI, ÖNCELİKLE KİMLER MUTLAKA YAPTIRMALI? YAPTIRMAYANLAR TEHDİT ALTINDA MI? DOMUZ GRİBİ ÖLDÜRÜYOR MU? ÜLKEMİZE GELEN DOMUZ GRİBİ AŞILARI NEREDE VE NASIL ÜRETİLİYOR? HALK ARASINDA DOMUZ GRİBİNE KARŞI BİR BİLİNÇ OLUŞTU MU? AŞI OLMADAN ÖNCE HANGİ HAYATİ TEDBİRLERİN ALINMASI GEREKİYOR?

USTA GAZETECİ UĞUR DÜNDAR VE GAZETECİ KONUĞU NEDİM ŞENER SORUYOR, DALINDA UZMAN KONUKLAR PROF. DR. SEMRA ÇALANGU VE DR. ESER ALPTEKİN HEM HASTALIKLA İLGİLİ BİLGİLER VERİYORLAR HEM DE SAĞLIK SİSTEMİNİ MERCEK ALTINA ALIYORLAR.