27.02.2020
İMKANSIZI BAŞARANLARIN ÖYKÜSÜ ARENA'DA...

KANSERE YAKALANMAK, SEVİLEN SANATÇI VE YAPIMCI OSMAN YAĞMURDERELİ'Yİ YILDIRMADI! AKSİNE HAYATA ASILIP MUCİZEVİ BAŞARIYI YAKALADI!..

Özel doktoru yaklaşık 7 ay önce bir gece yarısı, sevilen sanatçı ve yapımcı Osman Yağmurdereli'ye kötü haberi verdi: Karaciğer kanserine yakalanmış ve metastas sonucu kalın bağırsaklarında da bir tümör oluşmuştu. Doktoru “Mücadele etmeli ve yaşamayı başarmalısın Osmancığım!” deyip gittikten sonra, aynanın karşısına geçti ve bu ölümcül piyangonun kendisine niçin isabet etmiş olabileceğini düşündü. Öyle ya, henüz genç sayılabilecek bir yaştaydı ve hayatında hiç kimseye bilerek bir kötülük yapmamıştı. Üstelik hayatla ve gelecekle ilgili büyük projeleri vardı…

O uzun ve kapkara gece, Yağmurdereli için bitmek bilmedi…

Ancak sabah olup başını gözyaşlarıyla ıslattığı yastıktan kaldırdığında, gece boyunca bir o yana bir bu yana dönüp duran, kabuslar nedeniyle gözünü bile kırpamayan Osman Yağmurdereli gitmiş, yerine sanki bir başkası gelmişti...

Günün ilk ışıklarıyla birlikte eline aldığı “Kansere karşı savaş!” bayrağını 7 ay boyunca azimle taşıdı. Eşi ve tüm aile bireylerinin sevgi ve ilgisinin yanısıra, doktorlarının büyük çabası ve toplumun her kesiminden gelen moral mesajlarıyla kansere karşı inanılmaz bir mücadele başlattı.

Osman Yağmurdereli, mucizevi gelişmelerle sürüp giden bu müthiş savaşın öyküsünü ilk ve son kez, Türkiye'nin en güvenilir gazetecisi Uğur Dündar'a anlattı.

ŞOFBEN ZEHİRLENMESİ SONUCU BİTKİSEL HAYATA GİREN NESLİHAN'IN ANNESİ DE İMKANSIZI NASIL BAŞARDIĞINI ARENA'DA ANLATIYOR..

Programda ayrıca anne sevgisinin mucizeler yaratabileceğini gösteren bir başka başarı öyküsü yer alıyor…

24 yaşındaki Neslihan 5 yıl önce şofbenden zehirlendiğinde hayatından umut kesilmişti. Bitkisel hayata giren genç kızdaki tek yaşam belirtisi kalp atışlarıydı.Ancak kızını eski günlerine döndürmek için her şeyi yapmaya karar veren doktor annesi, imkansızı başardı ve Neslihan’ı yeniden ayağa kaldırdı.Tüm beyin hücrelerinin öldüğü söylenen Neslihan, konuşmayı, yürümeyi hatta yemek yemeyi bir bebek gibi en baştan öğrendi. Şimdi o, henüz 6 yaşındaki bir kız çocuğunun duygu dünyasını yaşıyor.Yaşamını kızına adayan annesi ise onun üniversiteden mezun olup çocuk sahibi olacağı günlerin hayalini görüyor.

ARENA KAMERALARI ANNE KIZIN BİR GÜNÜNÜ YILLARCA UNUTULMAYACAK GÖRÜNTÜLERLE EKRANA GETİRİYOR…

ARENA 20 KASIM PAZARTESİ AKŞAMI SAAT 21.30'DA CNN TÜRK'TE, AYNI AKŞAM SAAT 24.00'TE İSE KANAL-D DE EKRANA GELİYOR…***