26.02.2020
16 NİSAN 2007
Yeni Sayfa 1

MODADA ÖLDÜREN SKANDAL!… MİLYONLARCA İNSANIN GİYİM TERCİHİ OLAN TAŞLANMIŞ KOTLAR, HANGİ KOŞULLARDA ÜRETİLİYOR, KİMLERİN HAYATINI KARARTIYOR? UĞUR DÜNDAR MERDİVENALTLARINDA KUM PÜSKÜRTME YÖNTEMİYLE KOT TAŞLAYAN GENCECİK İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLEYEN KORKUNÇ TEHLİKEYİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR!

Gün yüzüne çıkardığı çarpıcı gerçeklere her hafta bir yenisini ekleyen Usta Gazeteci Uğur Dündar yönetimindeki ARENA Ekibi, bu hafta da kum püskürtme yöntemiyle kot kumaş taşlayan gençleri bekleyen ölümcül tehlikeyi gözler önüne seriyor.…

Milyonlarca doların döndüğü bu piyasada, bazı firmalar, kum püskürtme yöntemiyle kot taşlama işlemini merdivenaltı tabir edilen atölyelerde fason olarak yaptırıyor. Ancak kum püskürtme işinde –gereken koruyucu önlemler alınmadığı takdirde-çalışanları korkunç bir tehlike bekliyor: Gereken önlemler alınmadığında, bu işte çalışanların akciğerleri kısa sürede iflas ediyor. Akciğerlere yerleşen kumların tıbbi olanaklarla temizlenmesi mümkün olmadığından, hastalarda önce nefes darlığı başlıyor, sonrasında ise bu talihsiz insanları oksijen tüplü bir yaşam bekliyor… Bu zoraki yaşam da ne yazık ki ölümle noktalanıyor.

Merdiven altlarında kot taşlama işinde çalışıp Silikozis hastalığına yakalanan gençlerin sayısındaki artış, tedavilerden sorumlu doktorları bile dehşete düşürüyor…

Usta gazeteci Uğur DÜNDAR yönetimindeki  ARENA, bu acı gerçeği gözler önüne seriyor.  Programında ikinci bölümde ise ARENA seyircilerini müthiş bir sürpriz bekliyor!!!

16 NİSAN PAZARTESİ AKŞAMI SAAT 21.30 DA CNN TÜRK’TE YAYINLANACAK ARENA’YI SAKIN KAÇIRMAYIN! ARENA AYNI GECE SAAT 24:0’DE KANAL D’DE EKRANA GELİYOR!