26.02.2020
23 NİSAN 2007
Yeni Sayfa 1

Usta gazeteci Uğur Dündar,  geçen hafta kumlama yöntemiyle kot kumaşların taşlanması sonucunda slikozis hastası olup ölümün pençesinde kıvranan ve hayatını kaybeden gençlerin dramını ekrana taşımıştı…

Milyonlarca doların döndüğü kot piyasasında, bazı firmalar, kum püskürtme yöntemiyle kot taşlama işlemini merdivenaltı tabir edilen atölyelerde fason olarak yaptırıyor… Ancak kum püskürtme sırasında gereken koruyucu önlemler alınmadığı takdirde, bu işte çalışan gençleri korkunç bir tehlike bekliyor. Kum soludukları için akciğerleri iflas eden gençler, önce nefes darlığı sonra da ölümle karşı karşıya kalıyorlar.

ARENA’nın geçen haftaki yayınının ardından, kum püskürterek kot taşlama yaptıranlara toplumun her kesiminden tepki yağdı. Gençleri ölüme götüren bu skandala, milletvekilleri, moda dünyasının önde gelen isimleri ve yerel yönetimler el koydu. Çalışma Bakanlığı da özel bir ekip kurarak konuyla ilgili çalışma başlattı… Peki, ARENA’nın ekrana getirdiği hastaların hayatlarında neler değişti?

Usta gazeteci Uğur Dündar’ın ekrana taşıdığı bu acı gerçeğin arkasından yaşanan çarpıcı gelişmeler,

 23 NİSAN PAZARTESİ AKŞAMI SAAT:21.30’DA CNNTÜRK’TE YAYINLANACAK ARENA’DA!..SAKIN KAÇIRMAYIN!..